Objednejte se na svou konzultaci
+420 734 578 803

Botulotoxin / Botox (BTX)

Aplikací botulotoxinu do mimických svalů, vrásek, dochází ke svalovému uvolnění a následnému vyhlazení vrásek až k vypnutí pleti. Tento zákrok zabrání dalšímu svrašťování kůže a tudíž zamezí prohlubování vrásek a také jejich dalšímu vytvoření. Tato metoda je ideální pro odstranění vrásek na čele, hlubokých vrásek mezi obočím, vějířkovitých vrásek kolem očních koutků, vrásky od nosu ke koutkům úst,vrásky kolem horního rtu, zvětšení kontury obličeje a pokleslé ústní koutky.

Operační zákrok:

Aplikace je ambulantní, nebolestivá, časově nenáročná a nevyžaduje znecitlivění. Lékař aplikuje Botox tenkými jehličkami k nervovým zakončením konkrétního svalu. Celé ošetření zabere 5 - 15 minut.

Pooperační péče:

Po aplikaci je třeba každých 10 minut procvičit mimické svaly obličeje, aby se látka do vrásek správně rozprostřela. První čtyři hodiny po aplikaci botulotoxinu není vhodné ulehat, a to z důvodu deformace aplikované látky. Dvanáct hodin je také nutné se vyvarovat tření či škrábání ošetřených ploch. K vypnutí vrásek dochází pozvolna cca 2 až 7 dnů po aplikaci.