Objednejte se na svou konzultaci
+420 734 578 803

Plastika lýtek

S použitím moderního silikon-gelového implantátu vznikly tzv. lýtkové implantáty, které mají za úkol dotvarovat svalstvo lýtek. Provádí se také při vrozené nedostatečnosti vnitřního lýtkového svalu, buď jen na jedné straně, nebo na obou lýtkách. Silikonový implantát se vkládá většinou na vnitřní stranu lýtka a to do vrstvy pod svalovou fascii.

Operační zákrok:

Za plné anestezie se v podkolenní jamce provede asi 5 cm dlouhý řez, kam se pod svalovou tkáň vloží silikon-gelový implantát a utvoří tak větší objem i pevnost. Tím, že jsou implantáty vloženy pod sval, nejsou vypouklé ani hmatatelné. Zákrok trvá podle náročnosti kolem 1 hodiny.

Pooperační péče:

Po operaci leží pacient v relativním klidu na lůžku, s dolními končetinami podloženými, asi 1 týden. Aby se implantáty dobře uložily na místo, je po operaci přiložen elastický obvaz, nebo kompresivní punčocháče po dobu cca 1 měsíce. Podle instrukcí operatéra se provádí cviky nohou napínání a uvolňování lýtkových svalů. Tyto cviky jsou dobré pro lepší prokrvení okolí operované krajiny a vedou k lepšímu hojení. Po operaci se nedoporučuje zvýšená fyzická námaha 1 – 2 měsíce. Ani koupání ve vodě v tomto období není vhodné. Sprchy se naopak doporučují již třetí pooperační den.