Objednejte se na svou konzultaci
+420 734 578 803

Plastika obočí (metodou Endotine TransBleph)

Nová revoluční metoda, při níž dochází k rychlému a efektivnímu omlazení pokleslého obočí. Tento zákrok umožní lékaři nadzdvihnout a vytvarovat obočí a zároveň v případě nutnosti odstranit přebývající pokožku horního víčka, provést plastiku víček. A to všechno pouze skrz malý neviditelný řez vedený kožním záhybem na víčku s použitím mikro „implantátu“. Jak čas působí na pokožku obličeje, velice často dochází nejen k nadbytku kůže očních víček, ale často poklesne i obočí. To způsobí, že se tkáň očního víčka začne rolovat a vytvoří dojem unaveného, polozavřeného oka. Odstraněním této tkáně lékař sice upraví stav, ale tvar pokleslého obočí se tím nijak nezmění. Plastika obočí zbaví víčko přebytečné kůže a vyklene obočí do původního tvaru, pomocí zvláštního mikro Endotinového implantátu, který obočí zafixuje.

Operační zákrok:

Zákrok se provádí v místním znecitlivění, nebo v celkové anestezii. Samotný proces netrvá déle než 60 minut. Základní operaci provede chirurg standardním způsobem, nejdříve plastiku horních víček a poté uvolní obočí a nadzdvihne jej. Následuje fixace obočí ke kosti pomocí vstřebatelného Endotinového implantátu. Ten zaručí stoprocentní přilnutí ke kosti a po zahojení se bez potíží vstřebá. Chirurg po zákroku samozřejmě zacelí ranku velmi jemnými stehy.

Pooperační péče:

Po zákroku se objeví dočasný otok a podlitina v oblasti obočí, které však po několika dnech zcela zmizí. Je důležité, aby pacient strávil první noc po operaci pokud možno v polo sedu, a zabránil tak nadměrnému otékání a zvětšení hematomu. Dobrým řešením pro mírnění bolesti a zmenšení otoku je chladivý obklad. Operované plochy bývají bolestivé, tyto bolesti se však zvládají podáním běžných analgetik. Za pár týdnů se stav upraví k normálu.